Cafe Dekorasyonu

Ev dekorasyonu, diğer dekorasyonlara göre daha öncelikli ve detaylara önem verilen bir alan. Ancak günümüzde çevremizde görmeye alıştığımız cafe ve restoranlar gün geçtikçe artıyor. Farklı tarz ve dizaynların kullanımı da özgün bir görünüm yakalamak adına her geçen gün artış gösteriyor.

Cafe dekorasyonu sadece masa ve sandalyelerin donanımından çıkmış durumda. Aradığınız dizaynı bulmak adına birçok farklı tasarımı incelemeniz gerekiyor. Bu tasarımlar sizin istediğiniz ve belirlediğiniz stile göre değişiyor. Klasik düzenlemelerden modern çizgilere… cafeler her stili barındıran yeni nitelikler kazanmış durumda.

cafe dekorasyonu 3 300x239 Cafe Dekorasyonu

Cafe dekorasyonunda son dönemde en çok göze çarpan nitelik eski aksesuarların duvarlarda sergilenmesi. Bunun yanı sıra filmlerden kesitler, sanatçıların fotoğrafları ve çeşitli koleksiyonlar da kullanılıyor. Aslında bu yeni bir fikir değil. Ancak modern tasarımlara yeni yeni uyarlanıyor.

cafe dekorasyonu 7 300x200 Cafe Dekorasyonu

Geçmişte görmeye alıştığımız salaş ortamlardan modern ortamlara uyarlanan duvar ve raf tasarımları oldukça hoş görünümlere neden oluyor. Cafe dekorasyonunda bir diğer vazgeçilmez nokta ise Fransız tarzı. Yani basit tasarımların kaliteli kombinasyonu. Bu şekilde bir cafe oluşturmak için yapılması gereken basit mobilyalar kullanmak değil. Kullanacağınız mobilyalar basit olmanın aksine kaliteli ancak sade görünümlere sahip olmalı.

cafe 21 300x200 Cafe Dekorasyonu

Mobilyaların sadeliği ve doğal ağaç kullanımı kaliteyi ön plana çıkaran özelliklerden. Plastik ve renklerin bol kullanıldığı mobilyalar Fransız tarzı cafelerde bulunmuyor. Bu çeşit bir dekorasyon hazırlamak için doğallığı ön plana çıkarmalısınız. Artı olarak çiçeklerin doğal görünümü tamamladığını da örneklerde göreceksiniz.

Çağımız doğallığı yakalamayı hedefliyor. Bir dönem popüler olan soğuk-modern görünümler çağımızda kişilerin teknolojik görünümlerden ve boğucu şehir tarzdan uzaklaşma iseğiyle yerini yeniden doğallığa bırakıyor. Son dönem tasarımlarında soğuk- modern dizaynların en azından renklendirildiğine, çeşitli aksesuarlar ile sıcaklaştırılmaya çalışıldığına sıkça rastlıyoruz.

cafe 20 300x200 Cafe Dekorasyonu

İnsan doğasına yakın olmak ve trendleri takip etmek her dönem önemlidir. Ancak trend kullanımlarında değişime açık olunması gerektiği de unutulmamalı. Tercih yapılması gereken noktalarda doğallıktan yana olmak uzun vadede daha etkili olacaktır. Klasik görünümlerin, mobilya ve cafe dekorasyonunda her dönem kabul göreceği ortada. Risk almak istemeyenler bu düşünce üzerinden doğal görünümlere yönelmeli.

Cafe dekorasyonunda son yıllarda gördüğümüz bir diğer dikkat çeken detay ise cafelerin bar dekorasyonuna yaklaşması oluyor. Ancak hedef kitlenin doğru belirlenmesi bu tür tasarımların kabul görmesinde önemli. Genç nüfusun bol bulunduğu bir ortamda bu dizayn popüler olabilecekken, deniz kıyı bir mekan için aynı durum söz konusu olmayabilir. Bulunduğunuz ortamın stilinizle bağdaşması, hedef kitlenin doğru saptanması cafe dekorasyonunda anahtar noktalardan.

cafe dekorasyonu 5 300x200 Cafe Dekorasyonu

Cafe dizaynında kararsızsanız en azından değiştirilebilir ve yeniden oluşturulabilir dizaynlar oluşturmalısınız. Aşırı uç tarzların uygulanması geri dönüşümü etkisiz kılacaktır. Uzun vadede değişiklikler yapmak ve bunu düşük maliyetle gerçekleştirmek istiyorsanız mobilya alışverişinizde bu niteliğe de dikkat etmelisiniz.

cafe 24 300x199 Cafe Dekorasyonu

cafe dekorasyonundan bahsettiğimiz bu yazının devamında farklı örnekler ve farklı yaklaşımlardan yararlanmak için gelecek yazılarımızı takip etmeniz dileğiyle..

cafe dekorasyonu 4 300x239 Cafe Dekorasyonu

cafe dekorasyonu 9 300x199 Cafe Dekorasyonu

cafe dekorasyonu 6 300x225 Cafe Dekorasyonu

cafe dekorasyonu 8 300x298 Cafe Dekorasyonu

 

En Çok Gelen Aramalar:

  • cafe dekorasyonlar (212)
  • cafe dekorasyon (22)
  • cafe dekorasyonları (19)
  • cafe dekorasyon fikirleri (8)
  • kafe dekorasyonu (7)
  • kafe dekorasyon (6)
  • cafe dizayn dekorasyon (6)
  • cafe bahçe dekorasyonu (4)
  • ilginç cafe dekorasyonları (3)
  • cafe dekorları (2)

Leave a Reply